sponzorujeme,
eclair design, 2006

Start Boccia Cup v Českých Budějovicích

Ve sportovní hale v Hrdějovicích u Českých Budějovic uspořádal Český paralympický výbor 11. a 12. 3. 2023 Start Boccia Cup. Celá akce se primárně týkala hráčů Boccii - vozíčkářů, v rámci celé České Republiky. Patřily jim celé 3 hráčské kategorie ( bez pomoci, s asistentem, se spoluhráčem).

Čtvrté kategorie OPEN se zúčastnilo 12 hráčů ze 4. zařízení z jihu Čech a krajské ligy.  Diagonie Rolničky Soběslav, Školy Rolničky Tábor, Empatie České Budějovice a Klíčku Záluží.
Klíček zastupovali Michal Náhlovský, Jiří Vladyka a Michal Vladyka. Na rozdíl od krajské ligy, byl turnaj individuální, ne kolektivní a pro Klíčkaře to bylo poprvé, kdy tak hráli. Právě Michalu Vladykovi se po pěti náročných zápasech podařilo získat bronzovou medaili, kterou přebral z rukou budějovické primátorky Dagmar Škodové - Parmové a předsedy Českého paralympijského výboru Zbyňka Sýkory. Michal Náhlovský vypadl ve čtvrtfinále a skončil na skvělém 5.místě, Jří Vladyka byl 10.
Všem patří poděkování za reprezentaci Klíčku.

Zapsal: Kamil Sixta - PSS